1. vaja: Zavedanje o potencialu zdravja
Omenili smo že, kako pomembno je sprejeti spoznanje, da ima telo v sebi mehanizme samozdravljenja.
Prva vaja bo utrjevanje tega dejstva. Zato še enkrat preberite besedilo »Kako je doktor Gary Null pozdravil svoje paciente brez zdravniških postopkov« ter »Zdravje kot posledica, ne glavni cilj«.
Cilj je osvojiti to prepričanje na zavestni in nezavedni ravni. To pomeni, da ne boste zgolj prikimavali ali verjeli napisanemu, temveč živeli z zavestjo, da je telo sposobno obnoviti svoje funkcije.
Kako pa boste vedeli, da ste resnično osvojili novo prepričanje? Ko boste pomislili nanj, vas bo prežel prijeten občutek.
Če boste imeli slabe občutke ob misli, da se telo lahko samo od sebe pozdravi, obnovi in pomladi – če mu le omogočimo prave pogoje oziroma okolje – pa pomeni, da prepričanja niste osvojili, oziroma telesu (sebi) ne verjamete dovolj. Po vaji sledijo navodila, kaj storiti v tem primeru.
Vaja bo potekala tako, da boste zapisovali osnovno dejstvo ter odzive, ki jih bo misel sprožila v zavesti in podzavesti.
Vajo izvajajte s pisalom in papirjem, ne z računalnikom, mobilnim telefonom ali drugo napravo s tipkovnico. Kevin Trudeau je v svojem programu Your wish is Your Command omenil, da s pisanjem v možganih ustvarimo deset tisoč ali več novih nevronskih poti, medtem ko jih s tipkanjem ustvarimo le osem.
Vzemite prazen list papirja in po sredini potegnite navpično črto, da ga razdelite na pol. Na levo stran boste pisali dejstva, na primer:
- Moje telo ima v sebi mehanizme samozdravljenja, ki mu omogočajo, da ustavi propadanje tkiva in si celo povrne mladostno zdravje.
- Moje telo lahko ozdravi, se obnovi in pomladi, če mu le omogočim prave pogoje oziroma okolje.
- Če dam telesu dovolj energije in vse gradnike ter istočasno skrbim, da ga preveč ne obremenjujem, bo sprožilo proces samozdravljenja.
- Če telesu omogočim, da porablja manj energije, lahko privarčevano energijo porabi za zdravljenje in pomladitev.
In podobno. Najbolje je, da na levo stran napišete samo en stavek in takoj nato odziv nanj, ki ga boste zapisali zraven na desno stran lista. Če želite zabeležiti odziv na več različnih stavkov, najprej končajte s prvim in potem nadaljujte z naslednjim.
Odzivov na napisano misel je lahko več, se pravi, ob enem stavku se vam lahko porodi več misli. Vse zapišite.
Oglejmo si primer. Uporabili bomo kar naš prvi stavek.
Najprej nekajkrat globoko vdihnite in se čim bolj sprostite. Ob vsakem izdihu si predstavljajte, da misli odhajajo in se vam glava prazni. Po nekaj enakomernih vdihih in izdihih boste začutili, da ste se umirili.
Počasi se osredotočite na izbrano misel in na levo stran lista napišite:
»Moje telo ima v sebi mehanizme samozdravljenja, ki mu omogočajo, da ustavi propadanje tkiva in si celo povrne mladostno zdravje.«
Potem misel spustite. Torej je kritično ne premlevajte, ne razvijajte je naprej, ne zadržujte se v smislu »Ni prav, da razmišljam tako« in podobno. Samo zaznavajte, kaj je misel sprožila v vas.
Ko začnejo prihajati odzivi, jih zapišete na desno stran. Na primer:
-
- Do zdaj tega nisem opazil.
- Če bi bilo to res, ne bi bil nikoli bolan.
- Morda pa je to res, samo nikoli še nisem pomagal telesu, da bi doseglo to fazo.
- Ja, nekateri ljudje so pa res zdravi, a se nikoli nisem vprašal, zakaj.
- Če lahko telo zaceli rano na koži, verjetno lahko tudi uniči bakterije in viruse v telesu.
- Pravzaprav sem le poredko bolan… glede na to, da do zdaj nisem ravno vzorno skrbel za telo.
- Poznam nekaj ljudi, ki so zelo energični in mladostni, ter so se v desetih letih komajda kaj postarali.
- Stric, ki kadi, se je pa zelo hitro postaral…
- Ja, verjetno lahko telo res ustavi čas, če ima pogoje…
- In tako naprej.
Nič se ne omejujte in predvsem se ne cenzurirajte, temveč resnično zapišite vse, kar zaznate. Pišite tako dolgo, dokler se misli ne začnejo ponavljati.
Ko končate, lahko uporabite še kakšen drug stavek. Verjetno boste ugotovili, da so odzivi na različne stavke lahko zelo podobni.
S pisanjem ste ugotovili, kaj se kuha v vas. Če zaznate, da v stavek ne verjamete, vam manjka dejstev oziroma dokazov, ali pa ne dopustite dejstvom, da bi presegla vaše omejujoče okvire; torej, ne odprete se jim dovolj.
V taki situaciji je potrebnih nekaj dodatnih dejavnosti, ki bodo utrdile novo prepričanje.
Lahko greste v knjižnico ali pobrskate po spletu, lahko se pogovorite s prijateljem, ki resnično verjame v posamezno trditev in podobno. Glede na to, da je ogromno dokazov o samoobnovitvenih sposobnostih telesa, pomlajevanju, ohranjanju vitalnosti v visoki starosti in podobnem, jih boste zlahka našli. Ena od knjig, ki vam lahko pri tem pomaga, je The Power of Unconscious, veliko primerov pa je opisanih tudi v knjigi Bogastvo je v nas.
Skratka, toliko časa iščite dejstva, ki govorijo v prid trditvi, dokler ne boste imeli občutka, da je to dejstvo za vas tako očitno, kot je samoumevno, da sonce vzhaja na vzhodu.
Občasno – na primer, vsake tri mesece – vajo ponovite, saj boste spoznali, da se odzivi v vas spreminjajo.
Sčasoma boste osvojili novo prepričanje. To boste zaznali tako, da vas bo takoj, ko boste zapisali misel – ali pa mogoče že prej, ko boste zgolj pomislili nanjo – prežel radosten občutek ob spoznanju, da ima vaše telo v sebi izjemen mehanizem samozdravljenja.
Skratka, cilj je zapisovati misli toliko časa, da boste brez razmišljanja dobili takojšen, skoraj avtomatičen, zelo pozitiven odziv. Ob tem se morate odlično počutiti oziroma si nekako oddahniti.
To bo pomenilo, da odgovor izhaja iz podzavesti, da verjamete v pozitivno rešitev in da ste misel resnično osvojili.