Dva pogleda na zajtrk
Pri prehrani sta razširjena dva pogleda na zajtrk. Prvo izhaja iz dejstva, da naj bi jedli takrat, ko smo lačni. V tem primeru zajtrka ob osmih zjutraj verjetno ne bi potrebovali, saj takrat zagotovo nismo lačni. lahko imamo prazen želodec ali si zaželimo kaj okusnega.
Drugo prepričanje pa temelji na drugačni filozofiji. Zajtrk naj bi bil osnovni obrok, ki daje pečat celotnemu dnevu in omogoči telesu potrebno energijo za zagon. To prepričanje zagovarja več strokovnjakov.
Druga prednost obilnega zajtrka je, da zvečer pojemo manj.
Najbolje je, da poskusimo sami in spremljamo občutek ter odzive telesa. Najprej nekaj časa sledimo prvi možnosti. Jejmo samo takrat, ko bomo resnično lačni. (To je odlično izhodišče za ugotavljanje, kdaj smo resnično lačni, koliko hrane dejansko potrebujemo, koliko obrokov dnevno nas nasiti in kako pogosto naj bi si obroki sledili).
Naslednji mesec pa si privoščimo obilnejši zajtrk. Potem primerjajmo ugotovitve. Ni pomembno samo, koliko smo v obeh primerih pojedli, temveč tudi, kako smo se nasploh počutili. Mesec dni je potrebnih ravno zato, da se lahko toliko privadimo novi navadi, da jo telo popolnoma osvoji in jo sprejme kot osnovni ritem. Šele v tem primeru bomo dobili realno sliko.