Resnica o naših mislih
Za to, da preprečimo tisočim negativnim mislim, ki se vsak dan porajajo v nas, da nas ne bi povsem povlekle navzdol, se nam ni treba mučiti in se skušati znebiti vsake posebej. Obstaja preprostejši način, kar je zagotovo vesela novica. Skrivnost je v tem, da sprejmemo osupljivo dejstvo.
»Naše misli niso vedno resnične.«
Zveni precej preprosto, a v resnici ta revolucionarna zamisel zahteva od nas, da povsem spremenimo svoj pogled. Povsem navajeni smo verjeti, da so naše misli resnične, zato se nanje odzivamo tako samodejno, da se tega komajda zavedamo.
Naš um (naš stalni spremljevalec skozi prijetnosti in neprijetnosti, skozi vzpone in padce v življenju) ne govori vedno resnice. Dokler se tega ne zavemo, je naša pot do sreče brez razloga zaprta ali pa nas močno ovirana.
Ne verjemimo vsemu, kar slišimo in preberemo! V tej dobi posebnih učinkov in sposobnosti tehnologije zagotovo ne moremo verjeti vsemu kar vidimo. Torej:
»Ne verjemimo vsemu, kar mislimo!«
Misli so samo paketi energije, ki so jo ustvarile nevrokemijska dogajanja v naših možganih in jo z električnimi impulzi in valovno frekvenco lahko izmerimo. Naše misli nam ne podajajo vedno natančne slike realnosti, a jih naš um kljub temu razširja naprej. Ko osvetlimo svoje negativne misli – in ko spoznamo, da ni nobene potrebe, da bi jim verjeli – jim s tem odvzamemo večino moči.
Ali ste se kdaj vprašali, zakaj sploh imajo negativne misli tako močan vpliv na nas?
Preprosto – tako smo naravnani. Težava izhaja iz naših primitivnih mehanizmov preživetja, ki so se razširili prek vseh meja.
Naši možgani so kot »lepilo za negativnost in teflon za pozitivnost.«
Če vas deset ljudi pohvali, eden pa vas prizadene, katerega si boste zapomnili? Če ste taki kot večina ljudi, boste povsem prezrli številna pozitivna sporočila ter se namesto tega več ur trpinčili zaradi žalitve, tako da boste na koncu povsem nesrečni. Psihologi tej težnji po intenzivnejšem odzivu na moteče misli pravijo »nagnjenje k negativnosti«.
– Srečni kar tako